در ۳۵ کیلومتری نطنز اصفهان روستای ابیانه قرار گرفته، روستایی که به رنگ سرخش معروف است و کوچه‌های تنگ و باریکش، هرچند خیلی‌ها معتقدند این روستا آنقدر که از آن تعریف می‌شود، زیبا نیست و عکس‌هایش قشنگتر از خودش است. این درحالیست که ابیانه سالانه نزدیک به ۴۰ هزار گردشگر خارجی را به خود می‌بیند، رقمی که اصلا کم نیست.

با پیمان حاضر در ادامه مطلب همراه باشید ...


ابیانه در زبان محلی به ویونا (Viuna) هم معروف است. وی یعنی بید و ویانه یعنی بیدستان و به مرور زمان ویونا به ابیانه تغییر کرده است.

ابیانه روستایی‌ست مثل ماسوله، وقتی از دور به آن نگاه می‌کنید روستایی چند طبقه به نظر می‌رسد طوری که پشت بام خانه‌های پایینی، حیاط خانه‌های بالا هستند. خانه‌ها در این روستا کوچکند و پنجره‌هایی چوبی و مشبک رو به کوچه‌های باریک دارند.

ایوان‌هایی که گاهی اهالی روستا در آن نشسته‌اند و خود، جزو جاذبه‌های اصلی روستا به حساب میآیند.

 

اقامت در ابیانه

ابیانه دو هتل دارد، یکی هتل ویونا و دیگری هتل ابیانههتل ویونا هتلی سه ستاره است که امکاناتی امروزی دارد و رستورانش هم غذاهای سنتی و ایرانی سرو می‌کند.  هتل ۳ ستاره ابیانه نیز هست که از غذاهای رستورانش زیاد تعریف می‌کنند و معماری‌ای متناسب با روستا را داراست. تعدادی خانه اجاره‌ای هم هست که قیمتشان متفاوت از یکدیگر است.

اگر در ابیانه خواستید غذا بخورید به غیر از رستوران این دو هتل، رستوران دو میلون نیز غذاهای باکیفیتی ارائه می‌کند

مسیر دسترسی:

روستای ابیانه هم از طریق جاده کاشان_نطنز و هم از اتوبان کاشان_اصفهان قابل دسترسی است، هرچند جاده کاشان-نطنز مسیر نزدیکتری‌ست.

در کیلومتر ۵۰ جاده قدیم کاشان ـ نطنز جاده‌ای بسمت راست جدا می‌شود و بعد از ۲۰ کیلومتر به ابیانه می رسد. از طریق آزاد راه کاشان ـ اصفهان بعد از گذشتن حدود ۱۰ کیلومتر از استراحتگاه سان   آرا” (واقع در ۳۰ کیلومتری کاشان) خروج اضطراری بسمت راست به جاده قدیم کاشان ـ نطنز وصل می‌شود.منبع :اسنپ تریپ

طبقه بندی: دانستنی،

تاریخ : یکشنبه 8 دی 1398 | 11:50 ق.ظ | نویسنده : . پیمان حاضر | نظرات
?

  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات